Karikatürcüler Derneği'nin Zonguldak Etkinliği

2007-05-22 15:01:00

Karikatürcüler Derneği Zonguldak Etrkinliği

 

Derneğimizin Zonguldak Karaelmas Üniversitesi kampüsünde 21 Mayıs 2007 tarihinde gerçekleştirdiği program oldukça keyifli geçti. Derneğin Zonguldak Temsilcisi Kürşat Coşgun’un açılış konuşmasıyla başlayan etkinlik, daha sonra başkanımız Metin Peker’in derneğimizin geçmişi ve etkinliklerini içeren bir konuşmasıyla devam etti.

 

Mustafa Bilgin ve Tonguç Yaşar tarafından hazırlanan kısa çizgi film gösteriminden sonra, Bülent Okutan’ın karikatürlerinden oluşan bir sunum yapıldı. Programda hazır bulunan çizerlerin karikatür sanatı hakkında görüşleri ve salondaki öğrencilerin sorularına verilen yanıtlarla son bulan etkinlik sonrasında Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Bektaş Açıkgöz tarafından katılımcı çizerlere günün anısına armağanlar sunuldu. Başkanımız Metin Peker de rektöre derneğimiz yayınlarından oluşan bir set armağan etti.

 

Günün en önemli müjdesini de burada rektör verdi; Karaelmas Üniversitesi bünyesinde açılması planlanan Güzel Sanatlar Fakültesi’ne öğretim görevlisi bulunması durumunda bir de karikatür bölümü açacağını bildirdi. Ayrıca önümüzdeki dönemden itibaren “karikatür şenliği“ ve ulusal karikatür yarışması düzenlemeyi planladıklarını belirten rektöre, başkanımız Metin Peker de dernek olarak her yönden destek olacağımızı bildirdi.

 

Üniversite Karikatür Kulübü üyesi öğrencilerin hazırladığı sergi salonunda ise portre çizimleri yapıldı. Rektör ve rektör yardımcısı başta olmak üzere birçok öğrencinin programa katılan çizerlerimiz tarafından portreleri çizildi.

10
0
0
Yorum Yaz